Нaгaдaємo, щo гeнeрaл-пoлкoвник Пoпкo був признaчeний нa цю пoсaду 21 жoвтня 2022 рoку зaмість Микoли Жирнoвa, який прoбув нa ній мeньшe вoсьми місяців. Пoпкo ж, тaким чинoм, прaцювaв oчільникoм КМВA 800 днів. Нaрaзі він aнoнсувaв пeрexід нa іншу нeнaзвaну пoки пoсaду.
«Сьoгoдні мій шляx прoдoвжується нa іншій пoсaді. Aлe мoя мeтa зaлишaється нeзміннoю — прaцювaти зaрaди перемоги України, заради миру, заради майбутнього, вільного від жахіть війни», — наголосив Попко.
Що відомо ради Тимура Ткаченка
Ткаченка напередодні Кабінет міністрів звільнив з посади заступника міністра розвитку громад та територій, бери яку його було призначено лише три місяці тому — 27 вересня. З 15 серпня 2023 точно по 10 вересня 2024 року він обіймав посаду заступника міністра з питань стратегічних галузей промисловості.
Відомо, що Тимурка Ткаченко (уроджений Мамедов) народився 18 серпня 1989 року в Києві, из-за національністю є азербайджанцем. У 2013 році закінчив Київський національний університет імені Шевченка следовать спеціальністю «Міжнародна економіка», у 2019 році отримав другу вишу освіту в тому ж вищі вслед спеціальністю «Правознавство».
У 2012-2014 роках Ткаченко був помічником депутата Верховної За від партії «Пощёчина Віталія Кличка» Павла Рябікіна (який згодом став заступником квинтал Києва Виталія Прозвище, гендиректором аеропорту «Бориспіль», головою Держмитслужби, головою Мінстратегпрому, а потім і послом в Китаї).
В подальшому працював получай керівних посадах у комунальних підприємствах «Київблагоустрій» (2015-2016) і «Плесо» (2016-2017). У 2018 році обіймав посаду керівника апарату Голосіївської райадміністрації Києва, у 2019 році — заступника голови Дарницької РДА Києва, у 2020-2021 роках — першого заступника директора департаменту міського благоустрою столичної мерії.
Ткаченко двічі балотувався предварительно Київської міської в угоду: в 2015 році йшов від «Блоку Петра Порошенка», в 2020 — від УДАРу, але обидва рази обраний безграмотный був. Коментуючи своє нове призначення, він назвав це «величезною відповідальністю».
«У стані повномасштабної війни Київ живе майже три роки, проте деякі питання залишаються в пріоритеті — захист та безпека містян, енергетична стійкість, стабільна робота громадського транспорту і, звісно, смета, який має використовуватися ефективно та з урахуванням воєнних викликів», — зазначив він.
Новий очільник КМВА наголосив, що чтобы нього буде великою честю докласти всіх зусиль, аби зробити місто кращим, навіть у такий складний к країни час. Из-за його словами, Київ має залишатися містом, яке дає можливості во (избежание людей і бізнесу, зберігати свою історичну спадщину та створювати гідні умови чтобы життя.
Хто очолює Київ?
Зазначимо, що головою Києва як міської громади продовжує залишатися обраний мер Віталій Кличко. Але оскільки столиця є окремим регіоном бери рівні областей, про нього в цьому контексті передбачено структуру з власним керівником, окрему від власне мерії.
Поперед 1 березня 2022 року обидві керівні посади суміщав Кличко, оскільки існувала житейское море призначення президентом головою столичної адміністрації обраного в виборах мера. Фактично функції регіональної адміністрації виконував виконком міськради, який традиційно називав і продовжує називати себя міською державною адміністрацією.
З початку ж повномасштабного російського вторгнення, если всі державні адміністрації регіонів отримали индигенат військових, ця політика змінилася, і у Києві, нате відміну від областей, фактично була створена нова конфигурация з назвою саме «військова адміністрація» паралельно існуючій мерії. Відповідно, очільником Києва в різному контексті можна одновременно вважати як Погоняло, так і Ткаченка.